Materiały budowlane dla budownictwa systemowego
Budowa i remont

Materiały budowlane dla budownictwa systemowego

Nowoczesne budownictwo systemowe cieszy się w Polsce z roku na rok coraz większą popularnością. W sprzedaży znajdują się dzisiaj bardzo różne materiały prefabrykowane. Do tych, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zalicza się między innymi słupy żelbetowe.

Jakie cechy posiadają żelbetowe słupy ?

Słupy żelbetowe znajdują zastosowanie przede wszystkim jako elementy konstrukcyjne budynków wielkopowierzchniowych. Słupy żelbetowe wykorzystuje się powszechnie przy budowie obiektów handlowych, magazynów i hal produkcyjnych. W krajach skandynawskich gotowe żelbetowe słupy wykorzystywane są przy budowie budynków wielorodzinnych. Gotowe słupy żelbetowe są bardzo odporne na wiele niekorzystnych czynników. Mogą być stosowane nawet tam, gdzie panują mało sprzyjające warunki środowiskowe. Gotowe słupy żelbetowe pozwalają na znaczne skrócenie czasu budowy.

Jak powstają gotowe żelbetowe słupy?

Słupy konstrukcyjne muszą spełniać wiele rygorystycznych norm. Dlatego też słupy prefabrykowane produkowane są wyłącznie z najlepszej jakości materiałów.  Zarówno beton, jak i stal, z których powstają słupy konstrukcyjne posiadają bardzo wysoką klasę wytrzymałościową. W sprzedaży dostępne są słupy o przekroju prostokątnym i okrągłym.

Producenci proponują też słupy prefabrykowane o zróżnicowanych wymiarach i w różnych długościach. Słupy o przekroju prostokątnym produkowane są razem ze stopą fundamentową. Dzięki temu montaż tych słupów na budowie nie sprawia żadnych problemów. Producenci wyposażają słupy konstrukcyjne w akcesoria montażowe.