Poznaj dwa błędy popełniane najczęściej przy zakupie kinkietów
Budowa i remont

Poznaj dwa błędy popełniane najczęściej przy zakupie kinkietów

Czy wybór kinkietów mających za zadanie zapewnienie dodatkowego oświetlenia w łazience, jest trudnym zadaniem? Osoby, które przystępują do niego, zwykle nie mają wątpliwości, co do tego, że bez trudu znajdą idealne rozwiązanie. Teoria i praktyka mają jednak to do siebie, że nie zawsze idą ze sobą w parze. Jakie błędy popełniane są więc najczęściej?

Po pierwsze – kinkiety niezgodne ze stylem łazienki

Kinkiety łazienkowe to szerokie spektrum różnorodnych rozwiązań, które potrafią znacząco różnić się między sobą. W sprzedaży dostępne są zarówno modele charakteryzujące się wysokim poziomem zdobności, jak i skromne rozwiązania, które wtapiają się w tło. Trudno mówić o tym, że kinkiety do łazienki jednego rodzaju są bardziej lub mniej korzystne niż inne modele. Nie da się jednak ukryć, że ich wybór powinien uwzględniać charakter pomieszczenia. Jeśli w łazience jest już eleganckie lustro ze zdobieniami, równie zdobny kinkiet łazienkowy led może sprawiać wrażenie modelu, który pojawił się w tym pomieszczeniu przez przypadek.

Po drugie – kinkiety niedopasowane do specyfiki łazienki

Wybierając lampy ścienne łazienkowe warto pamiętać o tym, że mamy do czynienia z pomieszczeniem, które posiada pewną specyfikę. Łazienka jest dość wilgotna, często gości w niej też więcej wody niż moglibyśmy sobie tego życzyć. Sięgając po kinkiety, warto więc zastanowić się nad tym, czy poradzą sobie w specyficznych warunkach.

O tym, że nie zawsze jest to możliwe, z pewnością zaświadczą osoby, które zdecydowały się na umieszczenie w łazienkach tych samych lamp, które goszczą w salonach. W razie wątpliwości dobrze jest więc poprzedzić zakup konsultacją z osobą odpowiedzialną za usługi sprzedażowe.