Wysokiej jakości gotowe żelbetowe słupy
Budowa i remont

Wysokiej jakości gotowe żelbetowe słupy

Coraz więcej budynków w naszym kraju wznoszonych jest w konstrukcji szkieletowej. Rośnie więc zapotrzebowanie na słupy żelbetowe. Są one głównym elementem konstrukcyjnym w tego typu budynkach.

Jakie zastosowanie mają żelbetowe słupy?

Słupy żelbetowe najczęściej wykorzystywane są do budowy wielkopowierzchniowych budynków o konstrukcji szkieletowej. Ten rodzaj słupów stosowany jest przy budowie takich obiektów jak:

  • hale sportowe i produkcyjne;
  • obiekty użyteczności publicznej;
  • magazyny;
  • sale koncertowe;
  • dworce autobusowe, kolejowe, terminale lotnicze.

Ponadto słupy żelbetowe znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym. Słupy prefabrykowane mogą być stosowane przy budowie domów jednorodzinnych o konstrukcji szkieletowej. Po prefabrykowane słupy coraz częściej sięga się też wznosząc nowoczesne budynki dla dużych gospodarstw rolnych.

Jakie słupy prefabrykowane oferują ich producenci?

Przedsiębiorstwa, które produkują słupy prefabrykowane oferują produkty, które są bardzo zróżnicowane pod względem wymiarów i długości. Proponują słupy konstrukcyjne o przekroju prostokątnym oraz okrągłym. W ofercie znajdują się też słupy konstrukcyjne ze stopą fundamentową.

Gotowe słupy żelbetowe są prefabrykatem wyjątkowo wytrzymałym i trwałym. Upływający od zakończenia budowy czas nie zmienia ich właściwości na gorsze. Budynki, które zbudowano wykorzystując gotowe żelbetowe słupy mogą być wykorzystywane przez lata. Wykorzystując gotowe słupy żelbetowe można znacznie skrócić czas budowy, co jest jedną z ich wielu zalet.