Czy warto założyć instalację fotowoltaiczną?
Budowa i remont

Czy warto założyć instalację fotowoltaiczną?

Szczególnie kiedy jesteśmy na etapie planowania budowy własnego domu, zastanawiamy się co zrobić, aby był on jak najbardziej energooszczędny, a co za tym idzie także rozważamy założenie instalacji fotowoltaicznej. Przy obecnych programach, warto zdecydować się na panele fotowoltaiczne, albowiem możemy je założyć korzystając z dotacji, dzięki której koszt instalacji paneli fotowoltaicznych będzie o wiele niższy. Jak wiadomo panele słoneczne pobierają prąd ze słońca, dlatego decydując się na montaż instalacji, powinniśmy umiejscowić ją tam, gdzie przez cały dzień jest najwięcej słońca.

Jak powstaje energia ze słońca?

Dzięki nowoczesnym technologiom każdy panel fotowoltaiczny pobiera energię ze słońca i zamienia ją na energię elektryczną, dzięki czemu możemy płacić mniej za rachunki za prąd, a dodatkowo przyczynić się do ochrony środowiska. Tylko odpowiednie zainstalowanie fotowoltaiki, a także jej podłączenie do naszego domu, pozwoli nam na realne oszczędności na rachunkach za prąd. Instalacja fotowoltaiczna najwięcej energii wytwarza latem, kiedy na dworze mocno świeci słońce, dlatego to w tym okresie powinniśmy ją maksymalnie gromadzić, aby móc z niej korzystać zimą, kiedy słońca jest najmniej.

Przydomowa mikro instalacja to realne oszczędności

Panele i ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają prąd przez cały rok co prawda o wiele więcej prądu ściągają ze słońca latem, jednak także w chmurny i zimny dzień, panele pobierają minimalną ilość energii ze słońca. Także, kiedy na dworze są ujemne temperatury, ale mimo to dni są wyjątkowo słoneczne, panele fotowoltaiczne pozyskują energię ze słońca. Tutaj ważne jest, aby nie były one pokryte warstwą śniegu, dlatego zimą warto pamiętać o regularnym odśnieżaniu.