Temblaki i produkty przeciwżylakowe
Zdrowie

Temblaki i produkty przeciwżylakowe

Temblaki i produkty przeciwżylakowe należą do tych, które kupowane są naprawdę często. Dzisiaj osoby, które potrzebują temblaka, rajstop, pończoch czy podkolanówek uciskowych, mogą je kupić nawet nie wychodząc z domu. Wszystkie te produkty ma w swojej ofercie internetowy sklep medyczny.

Kto może nosić pończochy?

Pończochy uciskowe stosowane są zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu żylaków. Pończochy uciskowe mogą nosić osoby, które znajdują się w grupie osób narażonych na przewlekłą chorobę żylną. Są to między innymi ekspedientki. Pończochy uciskowe to tylko jeden rodzaj produktów przeciwżylakowych.

Ta kategoria produktów obejmuje także rajstopy uciskowe oraz podkolanówki uciskowe. Zarówno rajstopy uciskowe, jak i podkolanówki uciskowe oraz pończochy uciskowe są uniwersalnymi produktami przeciwżylakowymi. Mogą je nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Podkolanówki uciskowe, pończochy oraz rajstopy uciskowe zmniejszają obrzęki, bóle nóg i pomagają wyeliminować żylaki.

Do czego służy temblak?

Zwichnięcia, złamania czy niedowład to schorzenia kończyn górnych, przy których konieczne jest noszenie temblaka. Temblak ma za zadanie podtrzymywać rękę w pozycji zgiętej w łokciu. Osobom, które mają rękę unieruchomioną przez opatrunek gipsowy, temblak znacznie ułatwia funkcjonowanie.

Do wykonania temblaków wykorzystywane są bardzo różne materiały. Najczęściej wybierane są te wykonane z tkaniny poliamidowej. Można kupić również temblaki z siatki. W sprzedaży znajdują się temblaki dla dorosłych i dzieci.