Różne wymiary spotkań z alpakami
Usługi

Różne wymiary spotkań z alpakami

Jednymi z najpopularniejszych zwierząt hodowanych w gospodarstwach agroturystycznych są alpaki Mazury. Łatwość hodowli, stosunkowo niewielkie wymagania zwierząt i niezwykle sympatyczny i przyjazny charakter tych zwierząt sprawia, iż powstaje coraz więcej hodowli, które zapraszają gości na wczasy z alpakami.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za takim wypoczynkiem jest fakt, iż spotkania z alpakami mogą mieć różnorodny wymiar.

Ciekawy sposób spędzenia czasu

Alpaki na Mazurach pozwalają na ciekawe i bardzo oryginalne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Zdecydowana większość hodowli pozwala na nie tylko odwiedziny w alpakarni i obserwowanie zwierząt na pastwisku lub w zagrodzie, ale też na spacer z nimi, karmienie, głaskanie i przytulanie. I zdecydowana większość turystów korzysta z tych możliwości.

Alpaki to zwierzęta, które nie tylko charakteryzują się uroczym wyglądem, ale też specyficznym charakterem. Alpaki są łagodne, posłuszne, cierpliwe, delikatne, przyjazne i towarzyskie. Bardzo szybko zaprzyjaźniają się z innymi osobnikami, lubią być przytulane i głaskane oraz pozwalają się prowadzać na smyczy. Dlatego też spotkanie z nimi jest niezwykle przyjemne – i to zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Alpakoterapia, czyli wspomaganie rehabilitacji

Gospodarstwo agroturystyczne z alpakami to nie tylko sposób na ciekawe spędzenie czasu. To także szansa na terapię, która może wspomóc rehabilitację przy wielu zaburzeniach i schorzeniach. Spotkanie z alpakami nie tylko uspokaja i minimalizuje poziom stresu, ale też uczy budować relacje, podnosi samoocenę i samoakceptację, łagodzi napięcia i niepokoje, pomaga się rozluźnić, wspiera rozwój ruchowy oraz uczy odpowiedzialności.

Dlatego też alpakoterapia jest polecana osobom z porażeniem mózgowym, zespołem Downa, nerwicą, depresją, autyzmem, nadpobudliwością i zaburzeniami lękowymi. W każdym z tych przypadków będzie skuteczną formą wspierania rehabilitacji.

Spotkanie z alpakami to niezapomniane przeżycie. Z jednej strony może być ciekawą rozrywką i miłym spędzeniem czasu, z drugiej – formą rehabilitacji, która pomoże walczyć z różnymi zaburzeniami. Warto pojechać w odwiedziny do tych przesympatycznych zwierząt.