Na czym polega trening umiejętności społecznych?
Usługi

Na czym polega trening umiejętności społecznych?

Trening umiejętności społecznych Warszawa to oryginalna propozycja skierowana zarówno do osób dorosłych, jak i do dzieci i młodzieży. Podejmuje się go po to, aby opanować zasady reagowania na własne emocje. Mocną stroną TUS Warszawa jest jednak i to, że podczas zajęć można nauczyć się komunikowania się z innymi ludźmi oraz współpracy w grupie. Duża popularność TUS potwierdza, że istnieje zapotrzebowanie na doskonalenie wiedzy z tego zakresu.

Czego się spodziewać po TUS w Warszawie

Trening umiejętności społecznych dla dorosłych w Warszawie jest jedną z metod leczenia, które wykorzystuje się w odniesieniu do problemów z funkcjonowaniem psychiki u pacjentów. Poprawia funkcjonowanie osób zainteresowanych nim w otoczeniu innych, ułatwia też reagowanie w tych sytuacjach społecznych, które nie są oczywiste. TUS Warszawa stawia na zajęcia grupowe. Grupy nie są liczne i przeważnie składają się z kilku uczestników. Osoby uczestniczące w zajęciach mogą dzięki temu zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również umiejętności praktyczne. Przez cały czas znajdują się pod czujnym okiem terapeuty, który monitoruje ich postępy.

Co można zyskać dzięki TUS?

Trening umiejętności społecznych dla dzieci Warszawa oraz jego odpowiednik dla osób dorosłych pozwalają na zdobycie szeregu przydatnych umiejętności. Na pierwszy plan wysuwa się ta, która wiąże się z inicjowaniem oraz właściwym prowadzeniem rozmowy. TUS Warszawa sprawia jednak również, że można doskonalić umiejętność prowadzenia dyskusji w profesjonalny sposób. Uczy sposobów wyrażania krytyki, jednocześnie podpowiada przy tym, jak można na nią reagować. Proponuje także różne metody radzenia sobie z uczuciami ? nie tylko negatywnymi, ale i pozytywnymi.