Różne rodzaje karmideł dla drobiu
Handel

Różne rodzaje karmideł dla drobiu

Każdy hodowca drobiu musi dbać o to, aby hodowane przez niego ptaki były odżywiane naprawdę dobrze. Potrzebuje więc nie tylko odpowiedniej paszy. Na wyposażeniu każdej mniejszej lub większej fermy drobiu powinny znaleźć się karmidła dla drobiu, w tym karmnik dla kur.

Jakie wybrać karmidła?

Na rynku występują karmidła w różnych rodzajach. Najbardziej popularne są zasypowe, stojące karmidła. Ten rodzaj karmideł doskonale sprawdza się jako karmnik dla kury. Forma tego karmnika przypomina cylinder albo dzwon. Karmnik stojący składa się z tacki, na którą karma wsypuje się samoczynnie w miarę, jak jej ilość się zmniejsza.

Karmnik zasypowy stojący składa się więc także z pojemnika na pokarm. W sprzedaży znajdują się stojące karmidła dla kur o bardzo różnej pojemności. Karmidła stojące przeznaczone są do ziaren zbóż, śrut oraz granulowanej paszy.

Dobrej jakości karmnik

Hodowcy, których interesują karmidła, mogą je dzisiaj kupić w sklepie internetowym, którego specjalnością jest sprzedaż wyposażenia dla ferm drobiu i trzody chlewnej. Proponowane przez sklep karmniki dla kur wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Dzięki temu karmniki są wytrzymałe, trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Oferowane karmniki mają różną pojemność. Są takie na 5 kg paszy, ale można kupić również takie, w których jednorazowo zmieści się nawet 20 l paszy. Ponadto karmidła dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie.