Obuwie BHP musi być bezpieczne
Dla firm

Obuwie BHP musi być bezpieczne

Najważniejszą kwestią w pracy jest odpowiednie bezpieczeństwo, dlatego zarówno strój jak i obuwie osoby pracującej w trudnych warunkach, powinno być dopasowane do panujących warunków pracy. Przestrzegając przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, należy kupować tylko sprawdzone i atestowane sandały robocze, które spełniają właściwe kryteria. Jak sama nazwa wskazuje jest to obuwie letnie bądź nadające się na halę zakładową, gdzie zawsze jest ciepło.

Wygoda noszenia klapek roboczych

Jeżeli chodzi o wygodę i bezpieczeństwo pracownika, klapki robocze muszą być z jednej strony lekkie, z drugiej jak najlepiej wyposażone, aby podczas pracy nie nastąpiło żadne uszkodzenie kończyny dolnej. Oczywiście sandały robocze nie będą się nadawały na budowę, gdzie istnieje ryzyko upuszczenia na stopę ciężkiego przedmiotu, ale już na hali spożywczej bądź w drukarni, sandały ochronne będą miały jak najlepsze zastosowanie.

Warto postawić na wysokiej jakości obuwie ochronne, albowiem tylko sandały BHP mogą zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo podczas pracy. Każde inne obuwie nie tylko nie zostanie zatwierdzone przez pracodawcę, ale także może narazić pracownika na wypadek przy stanowisku pracy.

Jakie sandały ochronne wybrać?

Jak już wspomnieliśmy wszystkie sandały robocze muszą spełniać podstawowe atesty i być bezpieczne. Po za tym ważna jest wygoda podczas noszenia, dlatego powinny być właściwie dopasowane.

Sandały ochronne o odpowiednim rozmiarze dostosowanym do wielkości stopy lepiej chronią nogę i są o wiele wygodniejsze, podczas całego dnia pracy. Szczególnie jeżeli jest to praca stojąca, to właśnie wygoda i bezpieczeństwo są najważniejszymi kwestiami, aby pracownik mógł wydajnie i bezpiecznie pracować w określonej profesji.