Wytrzymałe słupy prefabrykowane
Budowa i remont

Wytrzymałe słupy prefabrykowane

We współczesnym budownictwie coraz częściej wykorzystywane są gotowe elementy konstrukcyjne. Do tych wykorzystywanych naprawdę często bez wątpienia zalicza się słupy żelbetowe.

Jakie zastosowanie mają żelbetowe słupy?

Słupy żelbetowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je przede wszystkim w budownictwie wielkopowierzchniowym. Słupy żelbetowe mogą zostać wykorzystane do budowy takich budynków jak:

  • magazyny;
  • galerie handlowe;
  • obiekty sportowe;
  • hale produkcyjne;
  • magazyny.

Warto dodać, że prefabrykowane słupy w krajach skandynawskich wykorzystywane są także w budownictwie mieszkaniowym. Stosuje się je tam przy wznoszeniu budynków wielorodzinnych. Słupy prefabrykowane nie bez powodu są chętnie wykorzystywane przy budowie obiektów o konstrukcji szkieletowej. Mają bowiem mnóstwo zalet.

Czym charakteryzują się prefabrykowane słupy?

Słupy prefabrykowane znacznie skracają czas budowy, co przekłada się na oszczędność pieniędzy. Słupy konstrukcyjne produkowane są w różnych wymiarach i długościach. Słupy konstrukcyjne są odporne zarówno na korozję, jak i na ogień. Producenci oferują gotowe żelbetowe słupy o przekroju okrągłym lub prostokątnym.

Proponują też gotowe słupy żelbetowe wykonane razem ze stopą fundamentową. Gotowe żelbetowe słupy powstają z betonu najlepszej jakości oraz z wysokiej klasy stali o różnej średnicy. Wykonane z nich konstrukcje budynków są wytrzymałe i trwałe, a przede wszystkim bezpieczne. Nie zmieniają swoich właściwości mimo upływającego czasu. Są cenione przez bardzo wielu wykonawców i inwestorów.