Trening umiejętności społecznych - dla kogo jest przeznaczony i co się dzięki niemu zyskuje?
Usługi

Trening umiejętności społecznych – dla kogo jest przeznaczony i co się dzięki niemu zyskuje?

W ciągu ostatnich kilku lat bardzo zyskuje na popularności trening umiejętności społecznych dla dzieci i trening umiejętności społecznych dla dorosłych Warszawa. To miasto, w którym takie zajęcia są prowadzone dla wszystkich grup wiekowych. Na czym polega taki trening? Otóż pacjenci spotykają się w grupach i pod czujnym okiem terapeuty odgrywają różnorodne scenki wzięte z życia. Podczas takich scenek osoby biorące udział w terapii obserwują nie tylko zachowania innych osób, ale także swoje. A potem jest to wszystko analizowane. Celem takiej terapii jest nabycie odpowiednich kompetencji społecznych. Dla kogo jest przeznaczony trening umiejętności społecznych i co się zyskuje dzięki niemu?

Trening umiejętności społecznych – co daje?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: co przynosi trening umiejętności społecznych? Wśród tych najważniejszych korzyści trzeba wymienić:

  • umiejętność inicjowania i prowadzenia rozmowy
  • umiejętność dyskutowania i przedstawiania swoich argumentów
  • umiejętność wyrażania krytyki, ale też umiejętność reagowania na nią
  • umiejętność radzenia sobie z emocjami
  • umiejętność słuchania innych ludzi
  • umiejętność zadawania pytań
  • umiejętność odmawiania
  • umiejętność pracy w grupie
  • umiejętność rozwiązywania konfliktów
  • umiejętność rozróżniania uczuć

Mówiąc o korzyściach z takiego treningu trzeba wspomnieć tu o tym, iż nie ma znaczenia, czy jest to trening umiejętności społecznych dla dorosłych czy też trening umiejętności społecznych dla dzieci Warszawa. Oferuje dwa rodzaje treningów – i na każdym z nich uzyskuje się określone kompetencje.

Trening umiejętność społecznych – dla kogo?

Dla kogo jest przeznaczony trening umiejętności społecznych? Warszawa zaprasza na terapie wszystkie te osoby – bez względu na wiek – które posiadają problem z odpowiednią komunikacją międzyludzką. Dlatego też z tego rodzaju terapii mogą skorzystać osoby z różnymi formami autyzmu, z zespołem Aspergera, z rozpoznanym ADHD, z zaburzeniami osobowości, z zaburzeniami nerwicowymi, z depresją bądź schizofrenią. Przy wszystkich tych problemach tego rodzaju trening może być bardzo pomocny.

Przy problemach z komunikacją i trudnościami w nawiązywaniu relacji międzyludzkich zalecany jest TUS Warszawa. To miasto, w którym nie brakuje ośrodków prowadzących takie terapie